MATERIÁLY PRO DOKONČOVACÍ VÝROBU

 

Pro vazbu V1 nabízíme šicí dráty různých průměrů v návinech o váze 2,5kg nebo 15 kg (na vyžádání i 45 kg), použitelné v šicích linkách. V nabídce je také sortiment vrtáků a skobiček značky Nagel.


Pro lepené vazby V2, pro lepení bločků, krabic, obálek apod. máme pro zákazníky skladem disperzní a tavná lepidla.

Disperzní lepidla:

Jedná se o vodní disperzi bílé barvy s univerzálním využitím v papírenském, obalovém a polygrafickém průmyslu. Lze použít jak na strojové, tak i na ruční nanášení, pro lepení bloků či kašírování. V disperzních lepidlech zastupujeme značku DUVILAX výrobce Duslo, a.s.

Produkty:

Duvilax BD20, Duvilax BD30 a Duvilax BD50 (produkty se liší v otevřené době, obsahu sušiny a viskozitě)

Baleno v 30kg kbelíku, 200kg sudu a 1000kg IBC kontejneru.


Tavná (hotmeltová) lepidla:

Vyrobená na bázi etylenvinylacetátu (EVA), bílé barvy, prakticky bez zápachu, při zpracovatelské teplotě okolo 160ºC, s výbornou termickou stabilitou. Jsou určena pro knihařství na slepování katalogů a knih na poloautomatických i plnoautomatických lepících strojích. Použitelné i na slepování krabiček v obalovém průmyslu, vlepování vzorků, apod. V této kategorii nabízíme lepidla výrobce Vipo, a.s.

Produkty:

MZTERM 1340 - tavné lepidlo pro lepení hřbetů katalogů a knih. Baleno v 25kg papírovém pytli.

MZTERM 1208 - tavné lepidlo pro lepení hřbetů katalogů a knih umožňující kulacení hřbetů. Baleno v 25kg papírovém pytli.

MZTERM 122 je pomalu tuhnoucí tavné lepidlo, měkké a je speciálně určené pro boční lepení. Baleno v 10kg papírovém pytli.


Pro vazbu V2 dodáváme na objednávku následující sortiment:

Klihová (glutinová) lepidla:

Jedná se o ambrově zbarvená živočišní lepidla založená na technické želatině, která se rozpouští při teplotě cca 60ºC. V tomto segmentu jsme schopni zajistit výrobky firmy DAVIS.

Produkty:

DAVIS Amber


PUR lepidla:

Lepidla na bázi polyuretanu pro lepení brožur, knih, katalogů, použitelné na lepících zařízeních s modulem PUR.  Vyznačují se výjimečnou stabilitou, vysokou mechanickou pevností a pružností, odolností proti stárnutí a působení chemikálií, dobrou tepelnou odolností jak vůči nízkým, tak i vysokým teplotám. Pevnost PUR lepidla zůstává od -30 až do cca 185 °C stále stejná (na rozdíl od konvenčních tavných lepidel, která se při nízkých teplotách stávají křehkými a naopak při vyšších teplotách, protože se jedná o termoplasty, měknou a ztrácejí pevnost). Zde můžeme nabídnout značku Planatol nebo Henkel.

Produkty:

PLANATOL 2880baleno v 20kg soudku.


Ostatní nabízené produkty:

přířezy (okénka) z fólií  – různé síly, struktury, potisknutelné sítotiskem, apod. s řezáním na míru dle požadavků zákazníka, vhodné pro výrobu „okének“ u  lepení krabic, obálek, a podobných produktů.

 

POLYGRAFICKÉ MATERIÁLY

Grafické filmy

Tiskové desky

Tiskové barvy a laky

Tisková chemie

Materiály pro dokončovací výrobu

Doplňky